Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
 
Андріяшівський дошкільний навчальний заклад( ясла - садок) "Сонечко" Андріяшівської сільської ради Роменського району Сумської області

Група " Зірочка"

Група « Зірочка»

Вихователі:

Демиденко Г.І.

Холод С.М

Зимові пошуки Піскунчика

 

Заняття з розвитку діалогічного мислення з використанням  піско - та сніготерапії для молодших дошкільнят

 

Мета. Формувати у дітей мовленнєву  і комунікативну компетентність, уміння півдтримувати діалог , вести бесіду. Закріплювати уявлення про зиму і її ознаки. Розвивати звязне  діалогічне, описове, доказове мовлення. Спонукати дітей до ексрперимпентально — дослідної діяльності, виконання різноманітних дій з піском і снігом , самостійного визначення їхніх властивостей. Розвивати уяву, фантазію, увагу, тактильний аналізатор, дрібну моторику рук, вміння орієнтуватися в просторі. Виховувати чуйність, доброзичливість, допитливість.

Матеріал:подарункова коробочка; листівка із зображенням святкової ялинки; ящики з сухим та мокрим піском; таця зі снігом і серветками; картина “Зимовий ліс”; площинні зображення зайчика і лисиці; іграшка Піскунчик ; “ султанчики”.

Хід заняття

Вихователь привертає увагу дітей до обгорнутої в яскравий подарунковий папір коробочки, що стоять під ялинкою.

Вихователь .Діти , як ви гадаєте , що це? Чому ви вирішили, що це подарунок? Коли дарують подарунки? Хто його міг залишити?Для кого Дід Мороз залишив цей подарунок?

Діти відповідають на запитання. Педагог спонукає їх розмірковувати, доводити свою думку. Пропонує дітям поділитися на пари і запитати одне одного, хто який подарунок знайшов під ялинкою.

Вихователь. Погляньте, тут є листівка! Що на ній зображено?

Діти описують листівку із зображенням святкової ялинки. Вихователь допомагає малюкам добрати прикметники.

Вихователь. Молодці! Як ви гарно описали листівку! Пригадайте, які листівки ви робили для своїх рідних. ( Діти висловлюються). На звороті цієї листівки напис:

 “ Подарунок для Піскунчика”. Піскунчик — це маленький хлопчик, який живе в піску і дуже полюбляє з ним гратися! Виходить, він так і не отримав свого подарунка на Новий рік. Як ви вважаєте , він засмутився? А ви можете йому допомогти?

Вихователь спонукає дітей поміркувати, що вони можуть зробити, підтримує ідею розшукати Піскунчика і передати йому новорічний подарунок.

 

Рухлива гра на орієнтування

Шукаємо Піскунчика”

 

Педагог називає місце, використовуючи прийменники: на, під, за , перед, зліва, справа. Діти шукають. Наприклад: “ А, може, Піскунчик сховався під столом? Подивіться уважно, чи немає його зліва від шафи”.

Вихователь. Давайте тихенько покличемо Піскунчика. Піскунчику ! А тепер голосніше. ( Діти вправляються у вживанні іменника у кличному відмінку і керуванні гучності мовлення). Ніде немає Піскунчика. Що ж нам робити?( Діти висловлюють свої припущення).

Педагог привертає увагу дітей до картини, накритої тканиною. Діти разом знімають тканину, розглядають картину, на якій зображений пейзаж зимового лісу.

Вихователь. Що це? Діти, пошукаємо Піскунчика в лісі! Заплющимо очі і зробимо крок уперед.

 

Входження” у картину “ Зимовий ліс”

 

Запитання до дітей 

·Куди ми потрапили? Вам подобається у лісі?

·Яка тут пора року? Як ви здогадалися?

·Вдихніть повітря на повні груди. Які запахи ви відчуваєте? Чому не можна дихати ротом, а тільки носом?

·Прислухайтеся. Що чути?

·Роззерніться довкола. Які дерева вибачите? Скільки їх?

·А чим це таким білим вкрита земля? Давайте походимо по сніжку. Як він рипить?

·Що це стелить поміж дерев? Яка ця стежечка: довга чи коротка, широка чи вузька, хвиляста чи рівна?

·Куди веде ця стежечка? Ходімо по ній одне за одним!

·Куди ми прийшли? Як ви гадаєте, хто живе в цьому будиночку? Чому не Піскунчик?

·Ідемо далі. Погляньте, хтось з — під кущика визирає. Чи то не Піскунчик?Справді, ні. Довгі вушка, куций хвостик...Хто це?

Вихователь виставляє площинне зображення  зайчика на картині, спонукає дітей описати зайчика і попросити в нього допомоги, вживаючи ввічливі слова.

Вихователь. Зайчик каже, що треба йти прямо. А це хто біжить нам на зустріч?

( Виставляє зображення лисиці). Давайте спитаємо у лисички, чи не знає вона, де шукати Піскунчика.

Діти , використовуючи слова ввічливості, по черзі звертаються до лисички, ставлять їй запитання.

Вихователь . Діти, а ви помітили, як гнуться дерева? Чому вони схилили своє гілля? Так, це сильний вітер налетів, зігнув віти дерев, закрутив у віхолі сніжинки...

Діти з педагогом імітують рухи: піднімають руки, махають ними, кружляють тощо.

Вихователь.Ой як багато сніжинок нападало до нас на стіл ( показує тацю зі снігом). Давайте пальчиками відгорнемо сніжок, може тут заховався Піскунчик?

 

Ігри зі снігом

Діти відгортають пальчиками сніг, визначають його властивості. Вихователь пропонує дітям зробити зі снігу різні фігурки за допомогою формочок. Діти виконують.

Вихователь. І серед снігу немає Піскунчика. Ходімо шукати далі.

Діти підходять до ящиків з піском. Біля них знаходять іграшку Піскунчика.

Вихователь. А ось і той, кого ми так довго шукали! Ну, звісно, хлопчик Піскунчик чекає на нас біля піску! Привітаємося з ним. А як  ще можна привітатися?( Доброго здоровя, привіт,здрастуй, добрий день).

Діти знайомляться з Піскунчиком, називають свої імена, описують іграшку. Розповідають, як його шукали і для чого, дарують подарунок і по черзі вітають із зимовими святами. Піскунчик дякує дітям і пропонує погратися. Малята пригадують правила поведінки під час ігор з піском.

Ігри з піском

·Пальчики крокують”( “ крокують” вказівним і середнім пальчиками  по піску — сухому і вологому, порівнюють відчуття).

·Ідуть ведмежата” ( “ ідуть “по  піску переставляючи кулачки).

·Стрибають зайчики”( вказівним і середнім пальчиками імітують стрибки по піску).

·Йде лисичка” ( вказівним пальцем проводять хвилясті лінії).

·Піщаний дощ( набирають пісок у жмені, сиплять потроху над ящиком).

·Веселі гірки( роблять з волого піску гірки, імітують пальчиками, як зїжджають з них, розповідаючи при цьому, на чому можна спускатися взимку).

·Вихователь. А може зробимо Піскунчику будиночок з піску? У якому ящику будемо ліпити, там, де вологий чи де сухий пісок? Чому?

Діти відповідають, пояснюють , ліплять будиночок, прикрашають його

 “ султанчиками”. Піскунчик дякує дітям за будиночок, а вони йому за гру.